Üye Girişi

Bir hesabınızmı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi 'ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Hizmet Sözleşmesi

YURTİÇİ VE YURTDIŞI PAKET

TUR SÖZLEŞMESİ 

 1. Sözleşmenin Tarafları 

 

 1. Alpem Taşımacılık Turizm Sanayi ve Dış Tic. Ltd. Şti.  Adres: Altayçeşme Mah. Bağdat Cad. Rüya Apt. B Blok No:405/23

Maltepe-İstanbul / Türkiye

Telefon: 444 8 401  

E-mail: info@tatilyildizi.com.tr

Web sayfası: www.tatilyildizi.com.tr 

Türsab Belge No: 12826

Vergi Dairesi ve no: Küçükyalı V.D 0570484928

(Bundan böyle “Tatil Yıldızı Turizm Seyahat Acentesi” olarak anılacaktır.) 

 1. Paket Tur Broşürü, Paket Tur Broşürü Notları ve Tatil Yıldızı Turizm tarafından düzenlenmiş olan Voucher muhteviyatında isim, soyisim, T.C. kimlik numarası, adres, telefon, e-posta, Pasaport ve sair tüm bilgileri yer alan Tüketicidir. (Bahsi geçen Paket Tur Broşürü, Paket Tur Broşürü Notları ve Voucher işbu sözleşmenin ayrılmaz bir parçası olup paket tur hizmeti hakkında bir ihtilaf olması halinde işbu sözleşme ile birlikte anılı dokümanlardaki bilgiler kapsamında işlem yapılacağı taraflarca gayri kabil rücu kabul edilmiştir.) 

 

(Bundan böyle “Tüketici” olarak anılacaktır.) 

(Bundan böyle “Tüketici” ve “Tatil Yıldızı Turizm Seyahat Acentesi” birlikte “Taraflar” olarak anılacaktır.) 

 

 1. Sözleşmenin Konusu 

 

 1. İşbu sözleşmenin konusu; Tatil Yıldızı Turizm’in Seyahat Acentesi, Tüketici'ye aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen hizmetin satışı ve ifası ile ilgili olarak 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Paket Tur Sözleşmeleri Yönetmeliği hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerini kapsamaktadır. 

 

 1. İşbu sözleşme, yazılı olarak veya mevzuatta elektronik posta, kısa mesaj, internet, disk, CD, DVD, hafıza kartı ve benzeri her türlü araç ve ortamı şeklinde belirtilen kalıcı veri saklayıcısı yoluyla da mesafeli olarak kurulabilir. Yine; Tüketicinin, iştirak edeceği paket tura ilişkin broşür, bilgilendirme ve her nevi yazışmalar da kağıt üzerinde verilebilir veya kalıcı veri saklayıcısıyla gönderilebilir.
 2. Paket Tur Hizmetine ilişkin Genel Hükümler 
 3. Tüketici tarafından satın alınan paket tur; Paket Tur Broşürü, Paket Tur Broşürü Notları ve Tatil Yıldızı Turizm Seyahat Acentesi tarafından düzenlenmiş olan Voucher muhteviyatında, hareket/dönüş tarih ve saatleri, paket tur hizmetinin süreceği gün/gece sayısı ile toplam gün süresi dahil paket turun tüm içeriği hakkındaki detaylı bilgiler Paket Tur Broşürü, Paket Tur Broşürü Notları ve Tatil Yıldızı Turizm Seyahat Acentesi tarafından düzenlenmiş olan Voucher ile belirlenmiştir. Bahsi geçen Paket Tur Broşürü, Paket Tur Broşürü Notları ve Voucher işbu sözleşmenin ayrılmaz bir parçası olup paket tur hizmeti hakkında bir ihtilaf olması halinde işbu sözleşme ile birlikte anılı dokümanların düzenlemeleri kapsamında işlem yapılacağı taraflarca gayri kabil rücu kabul edilmiştir. 

 

 1. İşbu sözleşme ve paket tur broşüründe belirtilen güzergâh, örnek güzergâh olup Tatil Yıldızı Turizm Seyahat Acentesinin paket tur programında/parkurunda ve yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla konaklanacak otellerde değişiklik yapma hakkı saklıdır. Bu şekilde bir değişiklik olması halinde;

Tüketicinin, sırf bu nedenlerden kaynaklı olarak kısmi ücret iadesi ve/veya paket tur sözleşmesini fesih hakkı bulunmamaktadır. 

 1. Voucher, paket tur sözleşmesi ve paket tur broşürü içerisinde ‘’ücrete dahil olduğu belirtilenler’’ haricinde yer alan tüm turlar ve hizmetler ekstra ücrete tabidir. Gidilecek ülkelerin mevzuatlarına göre turistlerden alınması gereken vergi (konaklama vergisi, şehir vergisi vs.), resim, harç ve benzeri kamusal ödemeler ile döviz kurlarından kaynaklanan fiyat değişiklikleri Tüketiciye yansıtılır.
 2. Paket tur hizmetinin hareket ve dönüş tarihlerindeki ulaşımların tarifeli uçak ile yapılması durumunda; Tatil Yıldızı Turizm Seyahat acentesinin, havayolu ile yolcular arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 tarihli Lahey Protokolüne tabidir. Paket turun devamı süresince otelden şehir merkezine ve tur kapsamındaki şehirlerarası ulaşımlar otobüs veya Tatil Yıldızı Turizm Seyahat Acentesi tarafından sağlanacak sair araç ile yapılacak olup otobüs, gemi, tekne, tren ve diğer ulaşım araçlarının yolculuklarındaki hareket saatleri ilgili havayolu vs. kuruluşların resmi programlarına göre hazırlanmıştır. Bu saatlerin değişmesi, tarih değişiklikleri ve buna bağlı yapılan program değişiklikleri, rötarlar Tatil Yıldızı Turizm Seyahat Acentesinin iradesi dışındaki olgular olup, bu olaylar uluslararası havayolu mevzuatı, uluslararası antlaşmalar, diğer taşımacılık mevzuatı kuralları gereğince değerlendirilir. 
 3. Tarifeli uçuşların öncesinde kalkış saatlerinin değişmesi muhtemel olup tüm uçuş saatlerinin hareket tarihlerinden 48 saat önce Tüketici tarafından

Tatil Yıldızı Turizm Seyahat Acentesi ile irtibata geçilerek yazılı şekilde teyit edilmesi gerekmektedir. Aksi durumda tüm sorumluluk Tüketiciye ait olup Tatil Yıldızı Turizm Seyahat acentesinin hiçbir hal ve şartta sorumluluğu bulunmamaktadır. 

 1. Tüketicinin iç hat bağlantılı uçuşlarına ilişkim tüm sorumluluk sadece kendisine aittir. 

 

 1. Paket Tur Hizmeti süresince şehrin merkezindeki müze ve benzeri turistik yerlerin gezilmesi yaya olarak yapılacaktır. Müze ve ören yerleri girişleri ücreti, paket tur ücretine dâhil değildir. 
 2. İşbu sözleşme ve paket tur broşüründe belirtilen geziler rehberin inisiyatifinde olup herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında paket turun devamı sırasında başka bir gün yapılabilir. Tüketicinin, sırf bu nedenle kısmi ücret iadesi ve/veya paket tur sözleşmesini fesih hakkı bulunmamaktadır. 
 3. Şehir tanıtım turları (panoramik turlar) şehre varış saatine göre takip eden gün/günlerde gerçekleştirilebilir. Tüketicinin, sırf bu nedenle kısmi ücret iadesi ve/veya paket tur sözleşmesini fesih hakkı bulunmamaktadır. 
 4. Tur hizmetinin devamı sırasında yeme ve içme ile ilgili tüm masraflar (kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği ve tüm sair ara öğün ve yemekler) Tüketici’ye aittir.  
 5. Yol güzergâhı üzerindeki dinlenme tesislerinde ihtiyaç molası verilir. Dinlenme tesisi, ne kadar sıklıkla mola verileceği gibi ayrıntılar, rehber ve kaptan şoförlerimizin inisiyatifindedir. Mola yerleri; hava, yol ve genel şartlara bağlı olarak değişiklik gösterebilir. 
 6. Paket tur hizmeti sırasında; yol/güzergah üzerinde yapılacak olan alternatif turlar paket tur hizmetine katılan en az 6 Tüketicinin katılımı olduğu taktirde gerçekleşecek olup katılmak istemeyen Tüketiciler yol/güzergah durumunda göre Tatil Yıldızı Turizm Seyahat Acentesinin belirleyeceği mola yerinde bekleyeceklerdir. 

 

 1. Paket tur kapsamında yer alan gezi ve turların; yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen verilmemesi durumunda ilgili gezi ve turun ifa edilmemesinden ötürü Tatil Yıldızı Turizm Seyahat Acentesinin sorumluluğu olmadığı taraflarca kabul edilmiştir. Tüketicinin, sırf bu nedenle kısmi ücret iadesi ve/veya paket tur sözleşmesini fesih hakkı bulunmamaktadır. 

 

 1. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin inisiyatifinde ve gerekli olur ise rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir.  Fiyatların  değişmesi  durumunda,  alternatif  tura  katı lmak  istemeyen Tüketiciler yol/güzergâh durumunda göre Tatil Yıldızı Turizm Seyahat Acentesinin belirleyeceği mola yerinde bekleyeceklerdir. Tüketicinin, sırf bu nedenle kısmi ücret iadesi ve/veya paket tur sözleşmesini fesih hakkı bulunmamaktadır. 
 2. Tüketicinin şikâyetçi olduğu hususları hizmetin ifası sırasında yazılı olarak yetkiliye bildirmesi tüketicinin özen borcudur. Tüketicinin, başladığı turu, hizmetin kusurlu olduğundan bahisle terk etmesi halinde, turu terk ve şikâyet sebebini Tatil Yıldızı Turizm Seyahat Acentesinin yetkilisine ve konakladığı otele sebepleri ile birlikte yazılı olarak bildirmek zorundadır. Aksi halde tüketici turu terk etmiş sayılacak ve hizmeti tümüyle kullanmış gibi işlem yapılarak ücret iadesi yapılmaz. 
 3. Tüketicinin şikâyetçi olduğu halde hizmeti sonuna kadar kullanması şikâyetçi olduğu hususlar ile ilgili ikame hizmet ve bedel iadesi gibi tazminat haklarını ortadan kaldırır. 

 

 1. İş bu sözleşmede imzası bulunmayan ancak sözleşmeyi imzalayan Tüketici ile paket tura katılan ve ücretleri iş bu sözleşmede imzası bulunan Tüketici tarafından ödenen tüketiciler de iş bu sözleşmeyi okuyup kabul ve taahhüt etmiş sayılırlar. Buna rağmen, sözleşmede bizzat imzalarının olmadığı gerekçesiyle Tatil Yıldızı Turizm Seyahat Acentesinin aleyhine dava ve sair hukuki süreç başlatmaları nedeniyle Tatil Yıldızı Turizm Seyahat Acentesinin tazminat ödemesi veya sair doğrudan veya dolaylı zarara uğraması halinde Tatil Yıldızı Turizm Seyahat Acentesinin ödemiş olduğu veya zarar uğradığı miktarları hakkında her türlü yasal işleme başvurma ve Tüketiciye rücu hakkı mahfuzdur. 

 

 1. Otellerde alınan kahvaltı standardı Continental kahvaltı olup tereyağı, reçel, kahve veya çaydan ibarettir. Grup kahvaltıları otellerde ayrı salonlarda alınıp münferit yolcu kahvaltılarından farklıdır. 
 1. Paket tur hizmeti kapsamında, üç(3) kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup üçüncü(3.) yatak standart yataktan küçüktür ve/yeya ilave açılan kapanan ek yataktır. Tüketici tarafından üçüncü(3.) yatağı bu niteliklerde olduğu kabul edilmiştir. Çocuk indirimi sadece iki(2) yetişkin yanında kalan işbu sözleşme ve eklerinde belirtilen yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir. 
 2. İşbu sözleşme ve paket tur broşüründe belirtilen tüm oteller ‘’V.B.’’ (ve benzeri) olarak belirtilmiş olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. İşbu sözleşme ve paket tur broşüründe ismi belirtilen otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmemekte olup Tüketicinin, sırf bu nedenlerden kaynaklı olarak kısmi ücret iadesi ve/veya paket tur sözleşmesini fesih hakkı bulunmamaktadır. 

 

 1. İşbu sözleşme kapsamındaki paket turda minimum katılımcı sayısı  40 kişi olup paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda Paket Tur Sözleşmeleri Yönetmeliği 14. Maddesi (d) bendi uyarınca 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilecek olup Tatil Yıldızı Turizm Seyahat Acentesinin anılı madde kapsamında tam ücret iadesi dışında hiçbir sorumluluğu olmadığı taraflarca kabul edilmiştir. 

 

 1. Paket Tur Hizmeti Sırasında Tüketicinin Bagaj Yükümlülükleri 
 2. Tüketici, paket tur hizmeti sırasında, kendisine işbu sözleşme ve eklerinde bildirilen karayolu ve havayolu ulaşım araçlarının bağlı bulunduğu havayolu ve karayolu bagaj kurallarına tabiidir. Tüketicinin bagajının ilgili havayolu ve karayolu firması tarafından kabul edilmemesi ve sair nedenlerle bagajlarının kaybolma, ezilme vs. nedenlerle zarar görmesinden Tatil Yıldızı Turizm Seyahat Acentesi sorumlu değildir. Tüketici hiçbir hal ve şartta, bagajların içinde para, kıymetli evrak, mücevher ve sair kıymetli malvarlığı bulundurmayacağını aksi halde tek başına sorumlu olduğunu kabul ve beyan etmektedir. Bu hususta; ayrıca 4.4. madde kıyasen uygulanır. Kaybolan bagaj içindeki eşyalardan Tatil Yıldızı Turizm  Seyahat Acentesi sorumlu olmadığı taraflarca kabul edilmiştir. 

 

 1. Paket tur hizmeti sırasında, karayolu seyahatinin Tatil Yıldızı Turizm Seyahat Acentesi tarafından yapılması halinde ise; Tüketici hiçbir hal ve şartta, bagajların içinde para, kıymetli evrak, mücevher ve sair kıymetli malvarlığı bulundurmayacağını aksi halde tek başına sorumlu olduğunu kabul ve beyan etmektedir. Bu hususta; ayrıca 4.4. madde kıyasen uygulanır. Kaybolan bagaj içindeki eşyalardan Tatil Yıldızı Turizm Seyahat Acentesi sorumlu olmadığı taraflarca kabul edilmiştir. 

 

 1. Kokan, akan, yanıcı veya patlayıcı vasıfları olan veya çevresine rahatsızlık veren eşyalar ile kesici delici ve ateşli silahlar ve her çeşit hayvan, Tatil Yıldızı Turizm Seyahat Acentesinin ayrıca ve açıkça yazılı izin olmadan taşıt araçlarına ve konaklanacak tesislere alınmazlar. Tüketici, bu maddede düzenlenen eşyaları Tatil Yıldızı Turizm Seyahat Acentesine bilgi vermeden paket tur hizmeti sırasında yanında bulundurur veya paket tur hizmeti sırasında temin ederse, Tüketicinin bu davranışından ötürü doğacak tüm sorumluluk kendisine ait olup Tatil Yıldızı Turizm Seyahat Acentesinin, Tüketicinin anılı davranışlarından ötürü tazminat, para cezası vs. her ne isim altında olursa olsun cezai, hukuki, idari bir yaptırıma uğraması halinde Tüketiciye rücu hakkı olduğu taraflarca gayri kabil rücu kabul edilmiştir. 

 

 1. Tatil Yıldızı Turizm Seyahat Acentesi, paket turun başlangıcı sırasında, yazılı olarak kıymetleri ile birlikte deklare edilerek teslim alınmış her türlü malvarlığının kaybından hasarından ve çalınmasından en çok gezinin ulaşım bedeli kadar sorumludur. Ancak, Tüketicinin yanında bulundurduğunu iddia ettiği ve fakat Tatil Yıldızı Turizm Seyahat Acentesinin deklare ve teslim edilmemiş olan eşyalardan, paralardan ve sair tüm malvarlıklarında meydana gelen zararlardan Tatil Yıldızı Turizm Seyahat Acentesinin sorumlu olmadığı Tüketicinin paket tur hizmeti sırasında yanında bulundurduğu malvarlığı değerlerine ilişkin özen ve koruma yükümlüğü bulunduğu ve bunlara ilişkin Tüketicinin bizzat kendisinin sorumlu olduğu taraflarca gayri kabil rücu kabul edilmiştir. 

 

 1. Tüketicinin, paket tur hizmetinin devamı sırasında, eşya, nakit para, cüzdan, giyecek, telefon vs. her ne isim altında olursa olsun malvarlıklarının çalınması, kaybolması ve sair her türlü zarar görmesi hali ile Tüketicinin hırsızlık, gasp ve malvarlığında azalma meydana getiren sair suçlara maruz kalması halinde, Tüketicinin gecikmeksizin olayın gerçekleştiği ülkenin polis, jandarma ve sair yetkili resmî kurumlarına haber verme yükümlülüğü bulunmaktadır. Malvarlığında azalma meydana getiren anılı durumlar ve suçların, paket tur hizmeti sırasında fakat Rehber refakatinde bulunulmayan ‘’serbest zamanda’’ meydana gelmesi durumunda Tatil Yıldızı Turizm Seyahat Acentesinin hiçbir hal ve şartta sorumlu olmayacağı taraflarca gayri kabil rücu kabul edilmiştir. 

 

 1. Paket Tura ilişkin Vize İşlemleri ve Danışmalık Hizmeti 

 

 1. Vize işlemleri Tüketiciye(ve adına sözleşme imzaladığı şahıslara) ait olup Paket Tura içeriğindeki tüm ülkelerin vizelerinin temini bizzat Tüketici tarafından yapılacaktır. Tüketici iş bu paket tur sözleşmesini imzaladığı tarihte kendisine ve adına sözleşmeyi imzaladığı şahısların tamamı adına geçerli T.C. pasaportu bulunduğu ve iş bu pasaportların süresinin turun bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli olduğu kabul ve taahhüt eder. 

 

 1. Paket turun başlamasından 2 ay önce gerekli tüm belgelerin eksiksiz olarak Tatil Yıldızı Turizm Seyahat Acentesine teslim edilmesi halinde ücreti mukabilinde Vize Danışmanlık hizmeti verilebilir. Vize işlemleri tamamen paket tur kapsamında gidilen ülkenin konsoloslukların inisiyatifinde olduğundan Tatil Yıldızı Turizm Seyahat Acentesi, vize alınamamasından veya vizenin tur tarihine yetiştirilememesinden dolayı sorumluluğu yoktur. Konsolosluklardan gecikmelerden ve değişik aksamalardan Tatil Yıldızı Turizm Seyahat Acentesi sorumlu değildir. 

 

 1. Herhangi bir nedenle tur iptal edilmesi halinde konsolosluklar tarafından alınan vize harcı, masrafı ve vize hizmet giderleri dışında kalan bakiye müşteriye iade edilecektir. 

 

 1. Vize alınması o ülkeye giriş garanti vermediğinden, gidilen ülkede herhangi bir sebeple içeri sokulmayan veya vizeleri tamam olmasına rağmen Türkiye’den çıkmasına izin verilmeyen müşterilere paket tur ücreti iadesi yapılmayacak olup bu durumdan doğacak zararlardan Tatil Yıldızı Turizm Seyahat Acentesi sorumlu olmayacaktır. 

 

 1. Tüketicinin, paket tur hizmeti sırasında kullanacağı ‘Vize’yi kendisinin alması/temin etmesi durumunda; vizenin paket tur hizmetinin başlangıcında giriş yapılan ilk ülkeden veya paket tur hizmeti sırasında en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir Aksi halde; paket tur hizmeti sırasında, ilgili ülke Gümrüklerinde bulunan pasaport polislerinin Tüketiciyi ülkeye giriş yaptırmamasından Tatil Yıldızı Turizm Seyahat Acentesi sorumlu olmadığı taraflarca gayri kabil rücu kabul edilmiştir. 

 

 1. Paket turun herhangi bir sebepten ötürü iptali halinde; Paket Tur Sözleşmeleri Yönetmeliği 16. maddesi 4. fıkrası uyarınca vize ücreti iade edilemez. 

 

 

 1. Zorunlu Seyahat Sigortası / İptal Güvence Paketi

 

 1. Zorunlu seyahat sigortası bedeli 15€ olup Tatil Yıldızı Turizm Seyahat Acentesi tarafından paket tur bedeli dâhilinde yaptırılmaktadır. Zorunlu sigorta teminat kapsamı paket tur bedeli kadardır. Ancak Tüketici tarafından yapılan tek taraflı fesih halleri ile turun başlangıcına 45 günden fazla gün kala fesih ve iptaller ve tarih değişiklikleri dahi olsa, her bir tüketiciden bu bedel tahsil edilecek olup bedel iadesi mümkün değildir. 

 

6.1/a Dileyen misafirlerimiz, 30 € karşılığında iptal güvence paketi satın alıp turun başlangıcına 15 günden fazla gün kala, fesih ve iptal edebilir. Ödemiş olduğu tur ücretinin tamamını iade alabilirler. (

İade Süreci 21 iş günüdür )

 

 1. Tatil Yıldızı Turizm Seyahat Acentesi tarafından yaptırılan sigorta haricinde ve Paket Turlar dışında kalan hizmetler kapsamında Tüketici dilerse konaklama hizmeti başlamadan evvel; kaza ve hastalık halinde çıkış noktasına dönüş masrafları ile her türlü kazadan doğan zarar ile tedavi masraflarını sigortalatabilir. 

 

 1. Seyahat sağlık vize sigortası hizmeti satın alan veya seyahat sigortası seyahat paketinin içinde bulunan tüketicilerin eksik veya ayıplı ifa, hasar, zarar ve kayıpları ile ilgili teminatın kapsamı bu hizmeti sunan sigorta firmasının poliçesiyle belirlenmiştir. Tatil Yıldızı Turizm Seyahat Acentesi bu teminatların içeriği, kapsamları veya uygulama şekilleri ile ilgili herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır. 

 

 1. Paket turun herhangi bir sebepten ötürü iptali halinde; Paket Tur Sözleşmeleri Yönetmeliği 16. maddesi 4. fıkrası uyarınca sigorta ücretleri iade edilemez. 

 

 1. Paket Tur Hizmetinin Ücreti ve Ödeme 

 

 1. İş bu sözleşmesini imzalanması ve Tüketicinin 3. maddede belirtilen paket tura kaydının yapılması sırasında Paket Tur bedelinin en az %35’i ödenecektir. İş bu ödeme sonrasında kalan bedelin ise Paket Tur hizmetinin başlangıç tarihinden en geç 15 gün önce ödenmesi gerekmektedir. Anılan süreler içinde belirtilen ödemelerin gerçekleştirilmemesi halinde yapılan Paket Tur sözleşmesi ayrıca bir ihtara gerek olmaksızın hükümsüz sayılacak olup Tüketici tarafından kayıt esnasında ödenen %35’i, Paket Tur Sözleşmeleri Yönetmeliği 16. maddesi 4. fıkrası kapsamında Tatil Yıldızı Turizm Seyahat Acentesi uhdesinde kalacaktır. 

 

 1. Tatil Yıldızı Turizm Seyahat Acentesinin belirli dönemlerde yapmış ve yapacak olduğu indirimli kayıt hizmetinden faydalanan ve indirimli hizmet satın alan Tüketiciler, iş bu indirimli hizmet bedelinin tamamını sözleşme imzalanması tarihinde ödemekle yükümlüdürler. 

 

 1. Özel ürün ve Erken Rezervasyon vb. indirimli hizmetlerinde ise bakiyenin, hizmetin başlamasından en geç 60 gün önce ödenmesi gerekmektedir. 

 

 1. Kredi kart ile ödemelerde faiz, vade farkı, kur farkı ayrıca hesaplanarak düzenlenecek olan ödeme iş bu sözleşmenin ayrılmaz bir parçası olup Tüketiciye ödeme planından bir nüsha iş bu sözleşmenin imzalanması sırasında verilmiştir.

 

 1. Sözleşmenin Feshi 

 

 1. Tüketici, paket tur hizmetin başlamasından 45 gün öncesine kadar sözleşmeyi fesih ve paket turu iptal talep ederse 7. maddeye göre ödemiş olduğu bedelin tamamı kendisine iade edilir. Sözleşme fesih ve iptal durumlarında sözleşmeyi hangi tüketicinin imzaladığına bakılmaksızın her Tüketici ancak kendi hakkına ilişkin fesih ve iptal yapabilir. Ayrıca; 7.2. ve 7.3. maddelerde yazılı şekilde erken rezervasyon, özel ürün ve indirimli kayıt yaptıran Tüketicilerin iş bu maddeden yararlanamayacak olup hiçbir şekilde ücret iadesi ve tazminat hakları bulunmamaktadır. 

 

8.1/a ( İptal Güvence Paketi olan misafirlerimiz için bu süre 15 gündür )

 1. Paket turun başlamasından 45 gün öncesine kadar sözleşmeyi fesih ve paket turu iptal edilmesi durumunda gezi bedelinin %35’i iade edilecek olup paket turun başlamasına 30 ve daha az gün kalması halinde sözleşmeyi fesih ve paket turu iptal edilmesi durumunda ise, Paket Tur Sözleşmeleri Yönetmeliği 16. maddesi 4. fıkrası kapsamında hiçbir hal ve şartta ücret iadesi yapılmayacaktır. 

 

8.2/a İptal Güvence Paketi olan Misafirlerimiz 15 Güne kadar ödemiş olduğu tüm tutarı iade alacaktır.

 

 1. Tüketicinin 8.1. ve 8.2. maddelerde yer alan şekilde sözleşmeyi fesih ve paket turu iptal etmeleri halinde dahi Tüketiciye sağlanan zorunlu sigorta ile seyahat sağlık ve vize sigortası bedelleri hiçbir şekilde iade edilmeyecektir. 

 

 1. Tüketici iş bu sözleşmeyi ve paket turu hangi şekilde fesih ve iptal etmiş olursa olsun katıldıkları paket tur ile ilgili yapılan ve geri alınamayacak olan ödemeler Paket Tur Sözleşmeleri Yönetmeliği 16. maddesi 4. fıkrası kapsamında (havayolu ve sair ulaşım şirketleri ile otellerin iptal ve iade şartlarına uymaması nedeniyle) düşüldükten sonra kalan tutar iade edilecektir. 

 

 • Tarifeli uçuşlarda paket tur hizmetin başlamasından 15 gün öncesine kadar sözleşmeyi fesih ve iptallerde bilet kuralları gereği hava yolu tarafından uygulanan ceza ve kesintiler aynen tüketiciye yansıtılır. Tarifeli ve Charter uçuşlarda 15 ve daha az gün kalan hallerdeki sözleşmeyi fesih ve iptallerde hiçbir mazeret geçerli olmayıp, uçak ücreti iadesi söz konusu değildir. Tüketicinin biletini kaybetmesi durumunda ilgili hava yolunun uyguladığı cezayı ödemekle yükümlüdür. 

 

 • Her hangi bir iptal iade durumunda iadeler rezervasyon yapıldığı gün yapılan ödeme şekline göre iade yapılır. Örneğin ; Rezervasyonunuzu yaparken ödemelerinizi Türk Lirası olarak yaptınız iade durumunda yine Türk Lirası olarak alırsınız. Ödemelerinizi Euro olarak yaptınız, iadenizi Euro olarak alırsınız. Bir kısmını Euro bir kısmını Türk Lirası olarak yaptınız , yine aynı şekilde Euro ödediğiniz kısmı Euro, Türk Lirası kısmını Türk Lirası olarak alırsınız.

 

 1. Sözleşmenin Devri ve Sözleşmede Yapılacak Değişiklikler 

 

 1. Tüketici, paket tur hizmetinin başlamasına tam 7 gün öncesine kadar turu istediği kişiye devredebilir. Devralan, bakiye ve devir sebebiyle doğan tüm masraflardan devreden ile beraber sorumludur. Tüketici, tüm İptal/devir taleplerini yazılı olarak hizmetin başlangıcından evvel Tatil Yıldızı Turizm’e sunmakla yükümlüdür. 

 

 1. Tarifeli uçuşlarda isim değişikliği kesinlikle yapılamamaktadır. Tarifeli seferler ile yapılan turlarda kullanılan havayolu şirketinin iptal ve değişiklik şartları ve uygulayacağı ek ücretler geçerlidir. Tüketicinin uçak, tren ve sair ulaşım araçlarına ilişkin biletini kaybetmesi durumunda ilgili ulaşım firmasının uyguladığı cezayı ödemekle hükümlüdür. 
 2. Mücbir Sebep 
 3. Tatil Yıldızı Turizm Seyahat Acentesi, konaklama tesisleri ve taşımacı kuruluşların tur programında belirtilen zaman ve vasıfta hizmet sunması için gerekli özeni gösterir. Ulaşım araçları ve konaklama tesislerinde Tatil Yıldızı Turizm Seyahat Acentesinin iradesi dışında gelişen olaylardan doğabilecek arıza, kaza ve kayıplarda ve bunlara bağlı olarak ortaya çıkabilecek sorunlarla, siyasi olay, grev, devletlerarası ilişkilerdeki değişiklikler, terör, halk hareketleri, savaş ihtimali, doğal afetler, olumsuz hava şartları, sis ve öngörülemez teknik sorunlar gibi olağanüstü ve mücbir sebeplerden ve/veya müşterinin kusurundan dolayı sözleşmenin hiç veya gereği gibi ifa edilememesinden Tatil Yıldızı Turizm Seyahat Acentesi sorumlu tutulamaz. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur. 

 

 1. Sözleşmeye Uygulanacak Hukuk ve Yetkili Mahkeme 

 

 1. Bu sözleşmede yazılı olmayan hususlardan; 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Paket Tur Sözleşmeleri Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik, IATA, IHA, UFTAA konvansiyon hükümleri, Sivil Havacılık kanunu, Borçlar Kanunu, 6502 sayılı kanun ve yönetmelikleri ile Türkiye’nin dahil olduğu uluslararası sözleşmeler ve bunlara bağlı olarak çıkartılmış tüzük, yönetmelik, genelge ve tebliğler ile uluslar arası kabul gören Frankfurter ve Tabelle’nin Türkiye’deki uygulama bulan TÜRSAB Kütahya Çizelgesi hükümleri tatbik olunacaktır. 

 

 1. İşbu sözleşmenin uygulanmasından doğan ihtilafların çözümünde İstanbul Anadolu Tüketici Mahkemeleri ve İcra Daireleri ile İstanbul Anadolu İl ve İlçe Hakem Heyetleri yetkilidir. 

 

 1. İşbu Paket Tur Sözleşmesinin yetkili Acente ile tüketici arasında imzalanması halinde işbu sözleşmedeki tüm yükümlülükler ve sorumluluklardan ilgili yetkili Acente müteselsil olarak sorumludur. 

 

 1. Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Kanun kapsamındaki sorumluluk 

 

 1. Tüketici, Tatil Yıldızı Turizm Seyahat Acentesi aracılığıyla işbu sözleşme kapsamında yaptırmış olduğu paket tur rezervasyonundaki bilgilerine istinaden tüm operatörlere her türlü SMS, e-posta ve sair bilgilerimeler ile Tatil Yıldızı Turizm Seyahat Acentesinin özel reklam vb. hizmetler hakkında bilgi bildiriminde bulunabilir. Tatil Yıldızı Turizm Seyahat acentesinin, işbu sözleşmenin imzalanması ve Ek-5’te yer alan Açık Rıza Metni ile Tüketici tarafından kendisine iletilmiş olan her türlü kişisel veri(vize için gerekli evraklarda yer alan bilgiler, kimlik/pasaport bilgileri, iletişim bilgileri, telefon numarası, eposta adresi, ikametgah adresi ve sair iletişim bilgileri, sağlık bilgileri, görüntü/ses kaydı/fotoğraf, kredi kartı bilgileri/hesap numaraları, biyometrik ve genetik veri, sağlık verisi dahil her türlü özel nitelikli veri) bakımından, 7 Nisan 2016 tarihinde yürürlüğe giren 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) gereğince, Veri Sorumlusu sıfatıyla, kişisel veri ve bilgileri kanunda açıklandığı çerçevede; elde edebilecek, kaydedebilecek, depolayabilecek, muhafaza edebilecek, hizmetlerini devam ettirebilmek amacıyla güncelleyebilecek, değiştirebilecek, yeniden düzenleyebilecek, mevzuatın izin verdiği durumlarda ve ölçüde üçüncü kişilere açıklayabilecek, devredebilecek, aktarabilecek, paylaşabilecek, sınıflandırabilecek, anonim hale getirebilecek ve kanunda sayılan diğer şekillerde işleyebilecektir. 

 

 1. Ayrıca yukarıda 12.1. maddeye ek olarak Tatil Yıldızı Turizm Seyahat Acentesi, Tüketici tarafından kendisi ile yapılmış olan SMS, e-posta ve sair her türlü yazışma ile telefon görüşmeleri dahil ses kayıt dosyaları ve diğer elektronik ortamlardaki kayıtlı bilgileri hukuksal işlemlerde kullanabilir. 

 

 1. Sözleşmenin Ekleri 

 

 1. Aşağıda yazılı ekler bu Sözleşme'nin ayrılmaz parçaları olup Tüketici tarafından okunup içeriği anlaşılarak elden imza karşılığı veyahut elektronik posta, kısa mesaj, internet, disk, CD, DVD, hafıza kartı ve benzeri her türlü araç ve ortamı şeklinde belirtilen kalıcı veri saklayıcısı yoluyla teslim alınmıştır. 

Ek-1: Paket Tur Broşürü ve Paket

Tur Broşürü Notları, Ek-2: Sigorta

Poliçesi 

Ek-3: Paket

Tur Ödeme

Planı EK-4: Voucher 

EK-5: KVKK-

Açık Rıza Beyanı EK-6:

Erken Kayıt

Protokolü 

 

 1. Yürürlük ve İmzalanma 

 

 1. Tüketicinin, paket tur kaydını tamamlaması, Tüketicinin “Yurtiçi ve Yurtdışı Paket Tur Sözleşmesi” ve 13.1. maddede yer alan eklerinde düzenlenen tüm maddeleri okuduğu ayrıca, anılı sözleşme ve eklerinde yer alan tüm maddeleri kabul ettiği anlamına gelir. 

 

 1. İşbu 13 madde ve 8 sayfadan oluşan “Yurtiçi ve Yurtdışı Paket Tur Sözleşmesi” ve 13.1. maddede yer alan ekleri; www.tatilyildizi.com.tr  internet sitesinde tüm şartların kabul edildiğine dair alanın işaretlenmesi anında tüm maddeleri karşılıklı olarak kabul ve taahhüt edilerek imzalanmış olarak yürürlüğe girmiştir. 

                           

YURTİÇİ VE YURTDIŞI PAKET TUR SÖZLEŞMESİ

ERKEN KAYIT PROTOKOLÜ 

 

 1. İşbu ‘’Erken Kayıt Protokolü’’, Yurtiçi ve Yurtdışı Paket Tur Sözleşmesi’nin 13.1. maddesi kapsamında; Yurtiçi ve Yurtdışı Paket Tur Sözleşmesi’nin eki ve ayrılmaz parçası niteliğinde olup Yurtiçi ve Yurtdışı Paket Tur Sözleşmesi’nin 2. maddesinde yer alan paket turun satımı kapsamında Tüketiciye sağlanan ek hak ve yükümlülükleri düzenlemek maksadıyla imzalanmıştır. 

 

 1. İşbu sözleşmede bahsi geçen Tüketici; Yurtiçi ve Yurtdışı Paket Tur Sözleşmesi’nin 1.2. maddesi kapsamında Paket Tur Broşürü, Paket Tur Broşürü Notları ve Tatil Yıldızı Turizm Seyahat Acentesi tarafından düzenlenmiş olan Voucher muhteviyatında isim, soy isim, T.C. kimlik numarası, adres, telefon, e-posta, Pasaport ve sair tüm bilgileri yer alan Tüketicidir. 

 

 1. İşbu protokol kapsamında, Tüketici; 

 

 1. Yurtiçi ve Yurtdışı Paket Tur Sözleşmesi’nin 2. maddesinde yer alan paket tura; 15 € (on beş Euro) ön ödeme yaparak rezervasyon yaptırabilecektir. 

 

 1. Paket tur bedelinin, 15 € (on beş Euro) ön ödeme sonrasında kalan kısmını ise
 1. %50’si, paket turun başlamasına 60 gün kala, 
 2. %50’si ise, paket turun başlamasına 30 gün kala, ödenecektir. 

 

 1. Yukarıda 3.1. ve 3.2. maddede düzenlenen ödeme planı, sadece ‘’Erken Kayıt Dönemine’’ özel bir düzenlemedir. Tüketici, işbu protokolü imzalamakla; işbu protokol içerisindeki tüm şartları ve düzenlemeleri müzakere ederek kabul etmiş sayılır. 

 

 1. Tüketicinin, 3.2. maddenin ‘’a’’ ve ‘’b’’ bentlerinde yazılı ödeme vadelerine riayet etmemesi halinde Yurtiçi ve Yurtdışı Paket Tur Sözleşmesi feshedilmiş sayılacaktır. Bu durumda; tüketici tarafından ödenen, 15 €(on beş Euro) ön ödeme bedeli ile Zorunlu Seyahat Sigortası bedeli hiçbir şekilde iade edilmeyecektir. 

 

 1. Tüketicinin, herhangi bir nedenle paket turda iptal/değişiklik talep etmesi halinde ise; yine, tüketici tarafından ödenen, 15 € (on beş Euro) ön ödeme bedeli ile Zorunlu Seyahat Sigortası bedeli hiçbir şekilde iade edilmeyecektir. 

 

 1. İşbu protokol kapsamında düzenlenmeyen tüm durumlar için;

Yurtiçi ve Yurtdışı Paket Tur Sözleşmesi, Paket Tur Broşürü, Paket Tur Broşürü Notları ve Voucher ile 6502 sayılı kanun ve Paket Tur Sözleşmeleri Yönetmeliği hükümleri geçerlidir. 

 

 1. İşbu protokolün, yürürlüğü ve imzası hakkında

Yurtiçi ve Yurtdışı Paket Tur Sözleşmesi’nin 14. maddesi hükümleri geçerlidir. 

 

AÇIK RIZA METNİ 

Tatil Yıldızı Turizm Seyahat Acentesi (‘’Şirket’’) tarafından şahsıma açıklanan ve ayrıca, http://www.tatilyildizicom.tr kvkk da yer alan 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na ilişkin aydınlatma metninin tamamını okudum, anladım ve Şirket’in Kişisel Verilerimi yukarıda bahsi geçen aydınlatma metninde belirtilen amaçlar çerçevesinde işlemesi konusunda bilgilendirildim. Anılı aydınlatma metni kapsamında; işbu açık rıza metnini, yüz yüze veya Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği'nin 4. Maddesi’nin (c) bendi uyarınca, kısa mesaj, elektronik posta, internet, disk, CD, DVD, hafıza kartı ve benzeri her türlü araç veya ortamdan birini kullanarak okuyup, anladığımı ve bu şekilde alınan aşağıdaki beyanımın geçerli olduğunu kabul ediyorum. 

Müşteri Beyanı: 

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na uygun olarak Şirketiniz ve Şirketiniz adına şubeleriniz, alt acenteleriniz, çağrı merkeziniz, bağlı şirketleriniz tarafından ya da internet siteleriniz ile sosyal medya sayfalarınız ve bunlarla sınırlı olmamak üzere her türlü kanallar aracılığı ile; kişisel ve/veya özel nitelikli kişisel verilerimin; tamamen veya kısmen elde edilmesi, kaydedilmesi, depolanması, değiştirilmesi, güncellenmesi, periyodik olarak kontrol edilmesi, yeniden düzenlenmesi, sınıflandırılması, işlendikleri amaç için gerekli olan ya da ilgili kanunda öngörülen süre kadar muhafaza edilmesi, kanuni ya da hizmete bağlı fiili gereklilikler halinde Şirketinizin birlikte çalıştığı ya da kanunen yükümlü olduğu kamu kurum ve kuruluşlarıyla ve/veya Türkiye'de veya yurt dışında mukim olan 3. kişi hizmet sağlayıcı, tedarikçi firmalar, sigorta şirketleri ile Şirketiniz ve/veya Şirketinizin alt acenteleri ile paylaşılması, kanuni ya da hizmete bağlı fiili gereklilikler halinde yurtdışına aktarılması ya da kullanılmasının engellenmesi de dahil olmak üzere Aydınlatma Metninde yer alan bilgiler ışığında işlenmesine, konu hakkında tereddüde yer vermeyecek şekilde bilgi sahibi olarak, aydınlatılmış açık rızam ile onay veriyorum. 

  

 

Her hangi bir iptal iade durumunda iadeler rezervasyon yapıldığı gün yapılan ödeme şekline göre iade yapılır. Örneğin ; Rezervasyonunuzu yaparken ödemelerinizi Türk Lirası olarak yaptınız iade durumunda yine Türk Lirası olarak alırsınız. Ödemelerinizi Euro olarak yaptınız, iadenizi Euro olarak alırsınız. Bir kısmını Euro bir kısmını Türk Lirası olarak yaptınız , yine aynı şekilde Euro ödediğiniz kısmı Euro, Türk Lirası kısmını Türk Lirası olarak alırsınız.