Üye Girişi

Bir hesabınızmı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi 'ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Elegant Endülüs & Fas THY ile 7 Gece Yarım Pansiyon Ekstra Turlar Dahil (F0127)

Elegant Endülüs & Fas THY ile 7 Gece Yarım Pansiyon Ekstra Turlar Dahil (F0127)

7 Gece 8 Gün 4*-5* Otellerde Yarım Pansiyon Konaklama
Tur Tipi
Ulaşım
Uçak
Kalkış Şehri İstanbul
Fiyat Hesapla / Rezervasyon

Tur Süresi

7 Gece 8 Gün

1.199,00 EUR
'den itibaren

Konaklama

4*-5* Otellerde Yarım Pansiyon Konaklama

Ulaşım

Uçak

Gezilecek Yerler

MALAGA – GRANADA - CORDOBA – SEVILLA - PORT TARIFA – TANJA - ŞAFŞAVAN – FES – RABAT – CASABLANCA - MARAKEŞ

Tur Hakkında

Malaga & Granada (1) & Cordoba & Sevilla (1) & Port Tarifa & Tanja (1) Şafşavan & Fes (1) & Rabat & Casablanca (1) & Marakeş (2)

Elegant Endülüs & Fas THY ile 7 Gece Yarım Pansiyon Ekstra Turlar Dahil (F0127)

Uçuş Bilgileri :

Nisan & Mayıs & Haziran & Temmuz & Ağustos & Eylül
TK1303 IST AGP 07:30 – 11:10
TK620 RAK IST 16:25 – 23:25
10 Mart & 04, 18 Kasım 2024
TK1303 IST AGP 08:50 – 11:30
TK620 RAK IST 16:00 – 23:00

Konaklama Bilgileri :

4* Luna De Granada vb.

4* Sevilla Congresos vb.

4* Hotel Flandria Hotel vb.

4* Zalah Menzeh Hotel vb.

5* Hotel  Farah Casablanca vb.

4* Labranda Targa Marrakech vb.

Elegant Endülüs & Fas THY ile 7 Gece Yarım Pansiyon Ekstra Turlar Dahil Turu , sizi Orta Doğu'nun mistik atmosferine ve Afrika'nın gizemli dünyasına doğru unutulmaz bir yolculuğa davet ediyor. THY ile gerçekleşecek bu 7 gece süren tur, size Fas'ın büyüleyici ve geleneksel şehirlerini keşfetme fırsatı sunuyor.

Turun ilk durağı olan Marakeş, eşsiz mimarisi, tarihi çarşıları ve rengarenk atmosferiyle sizi büyüleyecek. Jemaa el-Fna Meydanı'nda gerçekleşen canlı ve renkli pazarları gezerek Fas'ın geleneksel lezzetlerini tadabilirsiniz. Ayrıca, Bahia Sarayı ve Koutoubia Camii gibi tarihi yapıları ziyaret ederek Fas'ın tarihini yakından tanıma fırsatı bulacaksınız.

Turun diğer durağı olan Fes, Fas'ın tarihi ve kültürel başkentidir. Fes El Bali olarak da bilinen eski şehir bölgesi, UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alıyor ve dar sokakları, tarihi camileri ve zanaatkarların atölyeleriyle ünlüdür. Turunuz boyunca Fes'in tarihi zenginliklerini keşfedebilir ve geleneksel el sanatlarına tanıklık edebilirsiniz.

Rabat, turun bir diğer önemli durağıdır ve Fas'ın başkentidir. Fas Kraliyet Şehirleri'nin en moderni olan Rabat, Hassan Kulesi, Kraliyet Sarayı ve Chellah antik kalıntıları gibi önemli mekanları ziyaret ederek şehrin tarihine adım atabilirsiniz.

Uzman rehberler eşliğinde gerçekleşecek bu turda, konforlu otel konaklamaları ve yerel lezzetlerin tadını çıkarabileceğiniz restoranlar da sizi bekliyor olacak.

Siz de unutulmaz bir gezi deneyimi yaşamak ve Fas'ın gizemli dünyasını keşfetmek istiyorsanız, Tatilyildizi.com.tr ile rezervasyonunuzu hemen yapın. Elegant Endülüs & Fas THY ile 7 Gece Yarım Pansiyon Ekstra Turlar Dahil Turu'na katılarak Orta Doğu'nun ve Afrika'nın büyülü atmosferine adım atın ve eşsiz bir seyahat deneyimi yaşayın!


Tur Programı Tümünü Göster

1. Gün İSTANBUL – MALAGA – GRANADA

İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde uçuştan üç saat önce buluşuyoruz. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Malaga’ya gerçekleşecek uçuşumuzun ardından havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüze geçiyoruz ve Malaga panoramik şehir turu ile programımıza başlıyoruz. Pablo Picasso’nun doğduğu Malaga şehir turumuzda Paseo de Parque (Park Caddesi), Plaze de la Merced, Cervantes Tiyatrosu, Puerto Marina (Liman), La Alcazaba ve Gibralfaro Kalesi göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası Granada’ya hareket ve varışımıza istinaden şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Tarihi Granada sokaklarında Emevi ve Abbasi dönemlerinden kalma eserlerin arasında Grand Via, La Rambla Meydanı, Arap Çarşısı ve Belediye Meydanı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Granada’daki otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.

2. Gün GRANADA – CORDOBA – SEVILLA

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Al Hambra (sarayın müsaitlik durumuna göre) turumuzu gerçekleştiriyoruz. (harem girişi hariç). Tur sonrası Cordoba’ya hareket, varışımızın ardından Cordoba panoramik şehir turu. Şaşırtıcı mimarisi, görkemli tarihi, beyaza boyalı duvarları ve dolambaçlı sokakları ile adeta bir harikalar diyarı, Güney İspanya’da Endülüs Bölgesinde yer alan Cordoba, 10. ve 11. y.y. da dünyanın en kalabalık şehirlerinden birisiydi. O dönemde Yahudilerin, Hristiyan ve Müslümanların barış içinde yaşadığı bu şehir, önemli filozof, bilim insanı ve sanatçılarının katkısı ile Avrupa’nın en önemli kültür merkezlerinden oldu. UNESCO Dünya Kültür Mirasları arasına giren Cordoba şehir turu sırasında dünyanın 3. büyük cami/katedrali Kurtuba Cami, Mezquita, Alcazar Sarayı, Rönesans eseri Musevi Mahallesi panoramik olarak göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.

3. Gün SEVILLA – PORT TARIFA – TANJA

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Sevilla şehir turu. Göreceğimiz yerler arasında, İspanya Meydanı, Altın Kule bulunmaktadır. Ardından bizi Fas’a götürecek feribota binmek üzere Tarifa Limanı’na hareket. Feribot ile yaklaşık 3 saat süren yolculuktan sonra Fas’ın liman kenti olan Tangier’e varış panoramik şehir turu ve  [Bağlantı] otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.

4. Gün TANJA – ŞAFŞAVAN – FES

Otelde alacağımız kahvaltının ardından şöhreti Fas sınırlarını çoktan aşmış Mavi Şehir Şafşavan’a gidiyoruz.  Labirenti andıran masmavi sokakları arasında yapacağımız yürüyüşten sonra, dileyen misafirlerimiz için alışveriş yapmak için serbest zamanımız olacak. Rehberimizin belirteceği saatte buluşmamız ardından Şafsavan’dan ayrılıp Fes’e hareket ediyoruz. Fes’de  kraliyet sarayının anıtsal kapısı Bab-el Makhzen ve onu çevreleyen Yahudi mahallesi Mellah’ta yapacağımız yürüyüşün ardından gerçekleştireceğimiz Medina turumuzda, Attarine Medresesi, Karaouine Üniversitesi, Nejarine Meydanı, Fas’a özel takı ve bakır eşyaların satıldığı çarşı, dünyanın en iyi seramik işçiliğinin yapıldığı atölyeler ve Fes Irmağı yakınına kurulmuş, günümüzde geleneksel usulle deri işlemeyi sürdüren tabakhane panoramik olarak göreceğimiz yerler arasındadır. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde. 

5. Gün FES – RABAT – CASABLANCA

Otelde alacağımız kahvaltının ardından ülkenin idari başkenti Rabat şehir turumuz için hareket. Rabat şehri, Okaliptüs ve Portekiz mantar ağacı ormanı ile çevrili Rabat Bou Regreg ırmağının kıyısında yer alıyor. Sürgündeki kral dönüşünü bu şehirden ilan ettiğinden beri ülkeye başkentlik yapan Rabat’ta Hasan kulesi ve 5.Muhammed mozolesi göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından Casablanca şehir turumuz için hareket ediyoruz. 2. Dünya savaşında tarafların görüşmelerine ve çok yoğun casusluk faaliyetlerine ev sahipliği yapmış Casablanca şöhretini dönemi anlatan ve “Bir daha çal Sam” sözüyle hatırlanan, meşhur Casablanca Hollywood filmine borçludur. Günümüzde Afrika’nın ve ülkenin en büyük limanlarından birine sahip bir sanayi şehri olan Casablanca’da Muhammed V. Meydanı, panoramik olarak Hasan II camii ve cıvıl cıvıl kordon boyu Corniche görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Kazablanka otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.

6. Gün CASABLANCA – MARAKEŞ

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Marakeş şehir turumuz için hareket. Koutubia minaresi ve Afrika’nın tüm renklerini buluşturan, sokak gösterileri, yılan oynatıcıları, açık hava restoranları ile hareketli, Afrika’nın en büyük meydanı Jmaa el Fna’yı göreceğimiz panaromik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Afrika ticareti için önemli bir merkez noktası olmanın yanında, bir zamanlar İslam sanatı ve Felsefesine de yön vermiş Marakeş’in halen ortaçağdaki yaşam geleneklerini sürdüren medinasında (eski şehir); argan yağı ve egzotik baharatlar hakkında bilgiler alıyor, ülkeye özgü çini işi zelijlerle süslü Bahia sarayını ziyaret ediyoruz ve ardından ve rengarenk çarşılarında serbest zaman. Tur bitiminde otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.

7. Gün MARAKEŞ

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Ardından Marakeş’i saran ve birçok berberi köyünün yanı sıra meşhur Ourika vadisini de barındıran Atlas dağları gezimizle günümüz başlıyor. Ourika vadisinde vereceğimiz fotoğraf molasının ardından, 1900’lerin başından itibaren özellikle Fransız olmak üzere pek çok Avrupa’lı modacı, sanatçı, müzisyen ve maceracının gözde mekânlarından Marakeş şehir turumuza başlıyoruz. Ardından Marakeş’in en güzel mekanlarından biri olan Majorelle bahçesi turu. Fransız mobilya tasarımcısı ve ressam Jaques Majorelle tarafından kurulan ve ünlü modacı Yves Saint Laurent tarafından bugünkü şekline kavuşturulan Majorelle bahçesi gezimizin devamında, otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.

8. Gün MARAKEŞ – İSTANBUL

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, odaların boşaltılmasının ardından Marakeş Havalimanına doğru hareket ediyoruz. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz başlıyor. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. 

                                                              

 Lokal Rehber + Müze Girişleri (Al Hambra, Fes Medresesi, Majorelle Bahçeleri, Bahia Sarayı) + Turist Şehir Vergileri + Kulaklıklar

Kişi başı 190 €

***Tur esnasında rehberimize ödenmesi zorunludur***

Fiyata Dahil Hizmetler

 • ​Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul (IST)-Malaga (AGP) gidiş, Marakeş (RAK)-İstanbul (IST) dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • 4*&5* şehir dışı otellerde 7 gece yarım pansiyon konaklama
 • Alan-otel-alan transferleri
 • Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri
 • Malaga Şehir Turu
 • Tarifa – Tangier arası feribot yolculuğu.
 • Sevilla Şehir Turu
 • Tanja Şehir Turu
 • Fes Şehir Turu
 • Rabat Şehir Turu
 • Casablanca Şehir Turu
 • Marakeş Şehir Turu
 • Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri
 • TURSAB mesleki sorumluluk sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Turist şehir vergileri
 • Vize ücreti, servis bedeli
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri (190 Euro)
 • Şoför tipleri 5 Euro/ kişibaşı (isteğe bağlı)

Tur Tarihleri & Fiyatlar

Tarih SeçeneklerMüsaitlikİki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek KişiEk Yatak1. Çocuk2. Çocuk
10.06.20244* ve 5* Otel KonaklamaMüsait1.449,00 €1.949,00 €1.449,00 €0 - 2 Yaş 299,00 €
2 - 12 Yaş 1.449,00 €
-
17.06.20244* ve 5* Otel KonaklamaMüsait1.499,00 €1.999,00 €1.499,00 €0 - 2 Yaş 299,00 €
2 - 12 Yaş 1.499,00 €
-
15.07.20244* ve 5* Otel KonaklamaMüsait1.449,00 €1.949,00 €1.449,00 €0 - 2 Yaş 299,00 €
2 - 12 Yaş 1.449,00 €
-
12.08.20244* ve 5* Otel KonaklamaMüsait1.449,00 €1.949,00 €1.449,00 €0 - 2 Yaş 299,00 €
2 - 12 Yaş 1.449,00 €
-
18.08.20244* ve 5* Otel KonaklamaMüsait1.449,00 €1.949,00 €1.449,00 €0 - 2 Yaş 299,00 €
2 - 12 Yaş 1.449,00 €
-
09.09.20244* ve 5* Otel KonaklamaMüsait1.449,00 €1.949,00 €1.449,00 €0 - 2 Yaş 299,00 €
2 - 12 Yaş 1.449,00 €
-
23.09.20244* ve 5* Otel KonaklamaMüsait1.449,00 €1.949,00 €1.449,00 €0 - 2 Yaş 299,00 €
2 - 12 Yaş 1.449,00 €
-
04.11.20244* ve 5* Otel KonaklamaMüsait1.199,00 €1.699,00 €1.199,00 €0 - 2 Yaş 299,00 €
2 - 12 Yaş 1.199,00 €
-
18.11.20244* ve 5* Otel KonaklamaMüsait1.299,00 €1.799,00 €1.299,00 €0 - 2 Yaş 299,00 €
2 - 12 Yaş 1.299,00 €
-

Tur Notları

İptal Şartları

Vize Bilgileri

Tur Süresi

7 Gece 8 Gün

1.199,00 EUR
'den itibaren

Konaklama

4*-5* Otellerde Yarım Pansiyon Konaklama

Ulaşım

Uçak

Gezilecek Yerler

MALAGA – GRANADA - CORDOBA – SEVILLA - PORT TARIFA – TANJA - ŞAFŞAVAN – FES – RABAT – CASABLANCA - MARAKEŞ

Tur Hakkında

Malaga & Granada (1) & Cordoba & Sevilla (1) & Port Tarifa & Tanja (1) Şafşavan & Fes (1) & Rabat & Casablanca (1) & Marakeş (2)

Fiyata Dahil Hizmetler

 • ​Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul (IST)-Malaga (AGP) gidiş, Marakeş (RAK)-İstanbul (IST) dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • 4*&5* şehir dışı otellerde 7 gece yarım pansiyon konaklama
 • Alan-otel-alan transferleri
 • Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri
 • Malaga Şehir Turu
 • Tarifa – Tangier arası feribot yolculuğu.
 • Sevilla Şehir Turu
 • Tanja Şehir Turu
 • Fes Şehir Turu
 • Rabat Şehir Turu
 • Casablanca Şehir Turu
 • Marakeş Şehir Turu
 • Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri
 • TURSAB mesleki sorumluluk sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Turist şehir vergileri
 • Vize ücreti, servis bedeli
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri (190 Euro)
 • Şoför tipleri 5 Euro/ kişibaşı (isteğe bağlı)

Benzer Turlar

Costa Smeralda Gemisi İle Sardinya Adası & Batı Akdeniz PGS İle 7 Gece 8 Gün (F010CR)

Costa Smeralda Gemisi İle Sardinya Adası & Batı Akdeniz PGS İle 7 Gece 8 Gün (F010CR)

5* Costa Smeralda Gemisi'nde Konaklama 7 Gece 8 Gün
1.099,00 EUR

Türkçe Rehberli !
İran Turu İran Air İle 7 Gece 8 Gün Akşam Yemekleri Dahil (TY002)

İran Turu İran Air İle 7 Gece 8 Gün Akşam Yemekleri Dahil (TY002)

4* Otellerde Oda & Kahvaltı Konaklama 7 Gece 8 Gün
999,00 EUR

Şiraz, Yezd, İsfahan, Kashan, Tahran
Tahran Turu İran Air İle 3 Gece 4 Gün (TY005)

Tahran Turu İran Air İle 3 Gece 4 Gün (TY005)

3* ve 4* Otellerde Oda & Kahvaltı Konaklama 3 Gece 4 Gün
599,00 EUR

Tahran'a Yolculuk: Renkli Çarşılar, Tarih Kokan Sokaklar, Sizi Bekleyen Sürprizler!
Baştanbaşa Mısır Turu PGS İle 8 Gece 11 Gün 6 Akşam Yemeği Dahil (A0011)

Baştanbaşa Mısır Turu PGS İle 8 Gece 11 Gün 6 Akşam Yemeği Dahil (A0011)

3* Otellerde Oda & Kahvaltı Konaklama 8 Gece 11 Gün
499,00 EUR

Sharm El Sheikh Başlangıçlı
 Fas Turu PGS ile (BB015)

Fas Turu PGS ile (BB015)

3* 4* Otellerde Oda & Kahvaltı Konaklama 8 Gece 9 Gün
799,00 EUR

KAZABLANKA - RABAT - FEZ - MEKNES - SAFŞAVAN - MARAKEŞ
New York & Miami & Orlando Turu THY İle 7 Gece (W0158)

New York & Miami & Orlando Turu THY İle 7 Gece (W0158)

3*4* Otel Konaklama 7 Gece 8 Gün
2.499,00 USD

Amerikanın Yıldızı Sen Ol !
Elegant İtalya PGS İle 7 Gece Ekstra Turlar Dahil (FCO-BGY) (F0118)

Elegant İtalya PGS İle 7 Gece Ekstra Turlar Dahil (FCO-BGY) (F0118)

3*-4* Otel Oda & Kahvaltı Konaklama 7 Gece 8 Gün
999,00 EUR

Roma (3) & Castel Gondolfo & Nemi Gölü & Albano Gölü & Vatikan Napoli & Pompei & San Gimignano & Siena & Pisa & Floransa (1) Bologna & Venedik (1) & Sirmione & Verona & Como & Milano (2)
Promo Benelüx & Paris PGS ile 7 Gece (İ0120)

Promo Benelüx & Paris PGS ile 7 Gece (İ0120)

3* Otellerde Oda Kahvaltı Dahil & Konaklama 7 Gece 8 Gün
599,00 EUR

Paris (3) – Brüksel – Amsterdam (2) – Lüksemburg (2)
Balkanlar - Makedonya & Sırbistan & Bosna & Karadağ & Arnavutluk PGS ile 8 Gün (K0009)

Balkanlar - Makedonya & Sırbistan & Bosna & Karadağ & Arnavutluk PGS ile 8 Gün (K0009)

4* Otel Oda & Kahvaltı Konaklama 7 Gece 8 Gün
649,00 EUR

Vizesiz !
Ermenistan Turu Flyone HY İle 3 Gece 4 Gün Ekstra Turlar ve Çevre Gezileri Dahil (W0133)

Ermenistan Turu Flyone HY İle 3 Gece 4 Gün Ekstra Turlar ve Çevre Gezileri Dahil (W0133)

3* Otel Oda & Kahvaltı Konaklama 3 Gece 4 Gün
749,00 EUR

2 Öğle Yemeği Hediye...