Üye Girişi

Bir hesabınızmı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi 'ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

 Fas Turu PGS ile (BB015)

Fas Turu PGS ile (BB015)

8 Gece 9 Gün 3* 4* Otellerde Oda & Kahvaltı Konaklama
Tur Tipi
Ulaşım
Kalkış Şehri İstanbul
Fiyat Hesapla / Rezervasyon

Tur Süresi

8 Gece 9 Gün

799,00 EUR
'den itibaren

Konaklama

3* 4* Otellerde Oda & Kahvaltı Konaklama

Ulaşım

Gezilecek Yerler

KAZABLANKA RABAT FEZ MEKNES SAFŞAVAN MARAKEŞ

Tur Hakkında

KAZABLANKA - RABAT - FEZ - MEKNES - SAFŞAVAN - MARAKEŞ

 Fas Turu PGS ile (BB015)

Uçuş bilgileri

Gidiş: İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ( SAW 20:50 Muhammed V Uluslararası Havalimanı CMN )  00:05

Dönüş: Muhammed V Uluslararası Havalimanı CMN ) 01:40 – İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ( SAW 07:55

 

Fas Konaklama bilgileri:

Kazablanca: İbis Casablanca City Center

Rabat: İbis Rabat Agdal

Fez: İbis Fes

Marakeş: İbis Marrakech Centre Gare

 

Ekstra turlar paket halinde satılmaktadır. Kişi başı 300€ Rezervasyon esnasında satın alırsanız kişi başı 250€ üzerinden işlem yapılacaktır.

 

Bir Kuzey Afrika ülkesi olan Fas, çok kültürlü yapısı, benzersiz coğrafyası ve 1001 Gece Masalları’nı andıran tarihi ve mimari dokusuyla seyahat tutkunlarının en gözde adreslerinin başında geliyor. Her bir şehrin kendine has karakteristik özelliklerinin olduğu Fas’ta nereye giderseniz gidin kendinizi masalsı bir dünyanın içinde hissedeceksiniz. Atlas Dağları’nın eteklerine kurulmuş ülkenin en egzotik şehri olarak da anılan Marakeş, Atlantik Okyanusu kıyısında uzanan, akıllara “Tekrar çal Sam” repliğiyle kazınan ve aynı zamanda ülkenin en büyük kenti Kazablanka, benzersiz mimarisi ve renkli sokaklarıyla Fez, modern yapılaşması ile dikkat çeken liman kenti Tanca ve tarih ile çağdaşın iç içe geçtiği başkent Rabat; ülkenin en çok talep gören şehirlerinden bazıları.

Çok kültürlü bir yapıya sahip olan Fas’ta hem sömürge döneminden kalma Avrupa etkilerini hem de İslam’a özgü motifleri bir arada görebilirsiniz. Endülüs ve Berberi toplumlarının da izlerini taşıyan Fas’ın devasa tarihi yapıları, camileri ve meşhur bahçeleri ülkenin hemen her kentinde karşınıza çıkarak sizi etkisi altına alacak.

Her köşesinden buram buram tarih kokusu yayılan Fas’ın filmlere ve kitaplara ilham olan güzellikteki sokaklarını keşfe çıkmak için şimdi Tatilyildizi'ni arayarak tatilinizi planlamaya başlayabilirsiniz.

Tur Programı Tümünü Göster

1. Gün ISTANBUL – KAZABLANKA

Fas Turunun ilk günü Istanbul Sabiha Gökçen havalimanı, Tatil Yıldızı kontuarında buluşulacaktır. C.in işlemlerinin ardından; Pegasus havayolu tarifeli seferi ile Kazablanka’ya uçuş gerçekleştirilecektir. Kazablanka'ya varışın ardından otobüs ile konaklama için otele hareket edilecektir. 

  

2. Gün KAZABLANKA – RABAT

Sabah kahvaltının ardından panoramik Kazablanka turuna başlanacaktır. Avangart ruhlu beyaz şehir Kazablanka’yı gezmeye Fas Birleşmiş Milletler Meydanı ve Muhammed V Bulvarı ile başlanılacaktır. Tarihi Habus Meydanı ve Hassan II Camii ziyaret edilecektir. İç mekanda 25.000 kişinin aynı anda namaz kılabildiği avlusunda 80.000 kişinin toplanabilidiği, 200 metrelik minaresinde bulunan lazer lambası ile 35 km mesafeye kadar namaz vaktini bildirildiği Hassan II Camii  ziyaretinin ardından Fas turu Atlas Okyanusu kıyılarındaki Corniche semtinde devam edilecektir. Kazablanka turunun bitiminde Fez’e hareket edilecektir. Fas turu kapsamında bir sonraki durak ise Fas'ın başkenti Rabat'tır. Afrika kıtasından Endülüs İspanya’sına yapılan seferler için bir askeri üs olarak kurulan, bir dönem korsanların hüküm sürdüğü Rabat, Fas turunda misafirlerimizin en çok ilgi gösterdiği bölgelerin başında gelmektedir. Fransız koloni döneminde başkent ilan edilmiş, döneminin en modern binaları ile süslenen Rabat günümüzde de Fas Krallığının başkentidir. Şehirde yapılacak panoramik gezinin ardından Hasan II Kulesi ve Muhammed V Anıt Mezarı, Kraliyet Sarayı Meydanı ziyaret edilecektir. Fas turunun bitiminde Fez’e doğru yola çıkılacaktır. Otele transferin ardından gece otelde geçirilecektir. 

Ekstra Tur : Tarihi Habus Meydanı ve Hassan II Camii 

 Hasan II Kulesi ve Muhammed V Anıt Mezarı, Kraliyet Sarayı Meydanı

  

3. Gün RABAT - FEZ – MEKNES

Fas turunun üçüncü gününde sabah kahvaltının ardından Fez şehir turu başlayacaktır. Endülüs’ün kutsal bilim merkezlerinden Fez şehrinde ilk durağımız Borj tepesi olacaktır. Fez şehri hakkında bilgi alınıp, şehir manzarası seyredilecektir. Fas gezimiz Mellah Musevi Mahallesi ve Endülüs semti, Karavin Camisi ve Medresesi, Neccarin Çeşmesi ve Attarin Medresesi ile devam ediyor. Öğleden sonra binlerce yıllık geleneksel üretimin devam ettiği deri tabakhaneleri, Fez çarşı ve medinası keşfedilecektir. Turumuzun bitiminde gününüz serbest zaman olarak misafirlerimize tanınacaktır. Ardından Meknez turumuz başlayacaktır. Keyifli bir yolculuk ile Fas tarihinin efsane sultanlarından Mulay Ismail’in başkent olarak inşa ettirdiği Meknez kentine gidilecektir. Kentte doğunun en güzel şehir kapısı olarak bilinen Mansur Kapısı, Mulay Ismail Türbesi ve eski şehir surları gezilecektir. Turumuzun bitiminde Fez’e ve otelimize transfer gerçekleşecektir. Gece otelde geçirilecektir.

Ekstra Tur : Mellah Musevi Mahallesi ve Meknez Turu

  

4. Gün FEZ – SAFŞAVAN – FEZ

Fas turunun 4. gününde sabah kahvaltının ardından Safşavan’a doğru yola çıkılacaktır. Bu turumuzda Fas’ın eskiden İspanyol bölgesi olarak bilinen kuzeyinde muhteşem bir manzara sunan, özgün ve çekici mavi şehir Şafşavan’a gidilecektir. Yemyeşil dağların arasında unutulmuş hissiyatı veren nazar boncuğu şehri önce panoramik olarak görecek ardından yüzlerce yıllık dünyaca meşhur mavi badanalı evlerin arasında eski şehir medineyi keşfedeceğiz. UNESCO koruması altındaki şehirde özgürce dolaşabilir Ulu Cami ve Kasbah’ın yer aldığı Hammam meydanında nane çayı içebilirsiniz. Verilecek serbest zamanın bitiminde Fez’e ve otelimize transfer gerçekleşecektir. Gece otelimizde gerçekleşecektir. 

Ekstra Tur : Mavi Şehir-Safsavan Turu

    

5. Gün FEZ - MARAKEŞ YOLCULUK

Sabah kahvaltının ardından odalar boşaltılıp ve yola çıkılacaktır. Akşam saatlerinde Fas turlarının vazgeçilmez yeri olan Marakeş’e varılıp otele yerleşilecektir.

  

6. Gün MARAKEŞ, MAJOREL BAHÇELERİ

Sabah kahvaltının ardından Marakeş turu başlayacaktır. Anıtsal Koutoubia Camii ilk görülecek yer olacaktır. Yöresel el sanatlarının tüm örneklerini bulabileceğimiz Marakeş Çarşısı’nın dar sokaklarında, renkli görüntülere tanık olacağız. Geleneksel aktarlarda yöreye özgü bitkilerden yapılan binbir çeşit esans ve çaylar ilgi çekerken, günümüz UNESCO Milli Miraslar Listesi’nde bulunan Afrika’nın en hareketli şehir meydanı Jma El Fna’da bitecektir. Gezimizin ardından verilecek molanın bitiminde Marakeş’in Gizemleri gezisi başlayacaktır. Marakeş turunun bu bölümünde ilk olarak; Yves Saint Laurent’ın anıt mezarı kabul edilen, bir dönem ikametgah olarak kullandığı, 20. yy başında Fransız ressam Majorel tarafından oluşturulan özel bahçe gezilecektir. Ardından, Medina‘nın sokaklarında adeta kaybolarak ulaşılan, Endülüs döneminin kültür merkezi yüzyıllarca önemli alimleri ağırlamış Ben Yussef medresesi ve müzesi gezilecektir. Maraket turunun sonunda otele transfer gerçekleştirilecektir. Akşam yemeği düzenlenecek olan folklor ve berberi atlarıyla yapılan gösterileriyle dünyaca ün kazanmış "Chez Ali Gecesi"  gösterileri eşliğinde yenilecektir. Bin Bir Gece Masalları’nı andıran dekorasyonu ile Ali’nin Sarayı, şehre her gelen yabancının uğrak yeri olmaktadır. Duvarlarla çevrili bu arenada, müzisyenler, şarkıcılar, akrobat ve süvariler tipik Fas çadırları altında masalsı bir yemek eşliğinde, ziyaretçilerine nefis bir şov sunmaktadır.

Ekstra Tur : Marekeş'in Gizemleri - Chez Ali Şov 

  

7. Gün SUVEYRE

Fas turunun 7. gününde sabah kahvaltısı sonrası Suveyre turu başlayacaktır. Atlas Okyanusu kıyısında yer alan, yıllar öncesinin Bodrum’unu andıran dünyaca meşhur eski Portekiz şehri Essaouira'ya gidilecektir. Unesco tarafından “Dünya Mirası” olarak ilan edilen ve Fas’ın en çok yabancı turist çeken yerlerinden biri olan şehir, uçsuz bucaksız bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil şehridir. Şehrin kalesi ve balıkçı limanı gezilecek, eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen medina keşfedilecektir. Medina’nın gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları, bembeyaz evleri, maviye boyanmış kapı ve pencereleri bir çok Avrupalı ressam, şair ve yazara ilham kaynağı olmuştur. Orson Wells, Jimy Hendrix gibi bohem hayatı seçen sanatçılar şehrin tarihi medinasında (sur içi) yaşamışlardır. 18.yy'da Fransız bir mimar tarafından yapılmış olan tarihi surlarından Atlas Okyanusu'nun köpüklü dalgalarını seyretmek insanı büyüler (Jeremy Irons ve Patricia Kaas’ın Ladies and Gentlemen filmindeki gibi). Kilimler, yöreye has ağaç işi eşyalar, deri işlemeler, rengarenk tablolar, tarihi ve canlı çarşısındaki dükkanlarda alışveriş oldukça keyiflidir. Suveyre turu sonrası otele transfer gerçekleştirikecektir ve gece otelde geçirilecektir.

  

 

8. Gün ATLAS DAĞLARI JEEP SAFARİ – KAZABLANKA – ISTANBUL

Fas turunun 8. gününde kahvaltının ardından 4 X 4 (Toyota Land Cruiser ciplerle) güneyin hayranlık uyandıran doğasını, bitki örtüsünü ve Atlas Dağları’nı tanıtmak için yaptığımız eğlenceli bir gezi gerçekleştirilecektir. Muhteşem manzaralı pistlerden geçeceğiniz bu yolculuk sırasında Tizintes Yolu’nu takiben Kik Platosu’na ulaşılacaktır. Bitki örtüsü, coğrafi yapı, karlarla örtülü zirveler gün boyu harika fotoğraflar vermektedir. Çocuk sahibi olamayan kadınların yüzyıllardır ziyaret ederek derman bulmaya çalıştıkları MulayBrahim, Tifruin ve Taddart köylerinde molalar vererek Lalla Takerkust Baraj Gölü kıyısında öğle yemeği için mola verilecektir. Daha sonra Kazablanka havalimanına transfer gerçekleştirilecektir. Bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Pegasus havayolu tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket edilecektir.

Ekstra Tur : Jeep Safari Turu

  

9. Gün İSTANBUL

İstanbul’a sabah saatlerinde varışımızın ardından Tatil Yıldızı Fas Turu sona erecektir. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle...

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Uçak biletleri
 •  Otel konaklamaları (3* 4* )
 •  Transferler
 •  Rehberlik hizmeti
 •  Zorunlu sigorta
 •  Sabah kahvaltıları

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle ve Akşam Yemekleri
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Ekstra Turlar
 • Lokal rehber + Kulaklık (Gerektiğinde Tur Esnasında Toplanacaktır.)

   

Tur Tarihleri & Fiyatlar

TarihMüsaitlikİki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek KişiEk Yatak1. Çocuk
13.04.2024Son 4 Kişi799,00 €999,00 €799,00 €0 - 2 Yaş 250,00 €
2 - 12 Yaş 789,00 €
10.05.2024Müsait799,00 €999,00 €799,00 €0 - 2 Yaş 250,00 €
2 - 12 Yaş 789,00 €
21.06.2024Müsait799,00 €999,00 €799,00 €0 - 2 Yaş 250,00 €
2 - 12 Yaş 789,00 €
19.07.2024Müsait799,00 €999,00 €799,00 €0 - 2 Yaş 250,00 €
2 - 12 Yaş 789,00 €
16.08.2024Müsait799,00 €999,00 €799,00 €0 - 2 Yaş 250,00 €
2 - 12 Yaş 789,00 €
06.09.2024Müsait799,00 €999,00 €799,00 €0 - 2 Yaş 250,00 €
2 - 12 Yaş 789,00 €
11.10.2024Müsait799,00 €999,00 €799,00 €0 - 2 Yaş 250,00 €
2 - 12 Yaş 789,00 €

Tur Notları

İptal Şartları

Tatil Yıldızı Yurtdışı Turları İptal ve İade Şartları

Değerli Tatil Yıldızı misafirleri,

Tatil Yıldızı olarak, müşteri memnuniyetini ve güvenliğini her zaman ön planda tutuyoruz. Yurtdışı turlarında oluşabilecek olası iptal ve değişiklik durumlarında şeffaf ve adil bir iade politikası izlemekteyiz. İşte yurtdışı turları için geçerli iptal ve iade şartlarımız:

 1. İptal Süresi:
  • Turun başlama tarihinden 45 gün öncesine kadar yapılan iptallerde %100 iade sağlanır.
  • Turun başlama tarihine 30-45 gün kala yapılan iptallerde %50 iade sağlanır.
  • Turun başlama tarihine 30 günden az süre kala yapılan iptallerde iade sağlanamamaktadır.
 2. Zorunlu Durumlar:
  • Sağlık sorunları, acil durumlar gibi belgelenmiş zorunlu durumlarda iptal yapıldığında, geçerli belgelerle birlikte talep edilen ücretin tamamı turun başlama tarihine 20 gün kalaya kadar iade edilir.
 3. Tesis ve Ulaşım İptalleri:
  • Tesis veya ulaşım sağlayıcılarının (hava yolu şirketi, otel vb.) kendi politikaları çerçevesinde gerçekleştirdiği iptallerde, misafirlerimize oluşan maliyetler doğrultusunda iade veya alternatif tur seçenekleri sunulur.
 4. Ödeme İşlemleri:
  • İptal talebi durumunda iade işlemleri, ödemenin yapıldığı kanala (banka hesabı, kredi kartı vb.) ve süreçlere göre gerçekleştirilir. İade süreci, banka veya kart kuruluşlarının işlem sürelerine bağlı olarak değişiklik gösterebilir.
 5. İptal Prosedürü:
  • İptal talepleri, müşteri hizmetlerimiz aracılığıyla yazılı olarak (iptal@tatilyildizi.com.tr üzerinden yapılmalıdır.)

Tatil Yıldızı olarak, her zaman misafirlerimizin yanında olduğumuzu ve mümkün olan en iyi hizmeti sunmak için çaba gösterdiğimizi belirtmek isteriz. Herhangi bir sorunuz veya talebiniz varsa, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Keyifli ve güvenli seyahatler dileriz!

Vize Bilgileri

Tur Süresi

8 Gece 9 Gün

799,00 EUR
'den itibaren

Konaklama

3* 4* Otellerde Oda & Kahvaltı Konaklama

Ulaşım

Gezilecek Yerler

KAZABLANKA RABAT FEZ MEKNES SAFŞAVAN MARAKEŞ

Tur Hakkında

KAZABLANKA - RABAT - FEZ - MEKNES - SAFŞAVAN - MARAKEŞ

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Uçak biletleri
 •  Otel konaklamaları (3* 4* )
 •  Transferler
 •  Rehberlik hizmeti
 •  Zorunlu sigorta
 •  Sabah kahvaltıları

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle ve Akşam Yemekleri
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Ekstra Turlar
 • Lokal rehber + Kulaklık (Gerektiğinde Tur Esnasında Toplanacaktır.)

   

Benzer Turlar

Costa Smeralda Gemisi İle Sardinya Adası & Batı Akdeniz PGS İle 7 Gece 8 Gün (F010CR)

Costa Smeralda Gemisi İle Sardinya Adası & Batı Akdeniz PGS İle 7 Gece 8 Gün (F010CR)

5* Costa Smeralda Gemisi'nde Konaklama 7 Gece 8 Gün
1.099,00 EUR

Türkçe Rehberli !
İran Turu İran Air İle 7 Gece 8 Gün Akşam Yemekleri Dahil (TY002)

İran Turu İran Air İle 7 Gece 8 Gün Akşam Yemekleri Dahil (TY002)

4* Otellerde Oda & Kahvaltı Konaklama 7 Gece 8 Gün
999,00 EUR

Şiraz, Yezd, İsfahan, Kashan, Tahran
Tahran Turu İran Air İle 3 Gece 4 Gün (TY005)

Tahran Turu İran Air İle 3 Gece 4 Gün (TY005)

3* ve 4* Otellerde Oda & Kahvaltı Konaklama 3 Gece 4 Gün
599,00 EUR

Tahran'a Yolculuk: Renkli Çarşılar, Tarih Kokan Sokaklar, Sizi Bekleyen Sürprizler!
Baştanbaşa Mısır Turu PGS İle 8 Gece 11 Gün 6 Akşam Yemeği Dahil (A0011)

Baştanbaşa Mısır Turu PGS İle 8 Gece 11 Gün 6 Akşam Yemeği Dahil (A0011)

3* Otellerde Oda & Kahvaltı Konaklama 8 Gece 11 Gün
499,00 EUR

Sharm El Sheikh Başlangıçlı
New York & Miami & Orlando Turu THY İle 7 Gece (W0158)

New York & Miami & Orlando Turu THY İle 7 Gece (W0158)

3*4* Otel Konaklama 7 Gece 8 Gün
2.499,00 USD

Amerikanın Yıldızı Sen Ol !
Elegant İtalya PGS İle 7 Gece Ekstra Turlar Dahil (FCO-BGY) (F0118)

Elegant İtalya PGS İle 7 Gece Ekstra Turlar Dahil (FCO-BGY) (F0118)

3*-4* Otel Oda & Kahvaltı Konaklama 7 Gece 8 Gün
999,00 EUR

Roma (3) & Castel Gondolfo & Nemi Gölü & Albano Gölü & Vatikan Napoli & Pompei & San Gimignano & Siena & Pisa & Floransa (1) Bologna & Venedik (1) & Sirmione & Verona & Como & Milano (2)
Promo Benelüx & Paris PGS ile 7 Gece (İ0120)

Promo Benelüx & Paris PGS ile 7 Gece (İ0120)

3* Otellerde Oda Kahvaltı Dahil & Konaklama 7 Gece 8 Gün
599,00 EUR

Paris (3) – Brüksel – Amsterdam (2) – Lüksemburg (2)
Balkanlar - Makedonya & Sırbistan & Bosna & Karadağ & Arnavutluk PGS ile 8 Gün (K0009)

Balkanlar - Makedonya & Sırbistan & Bosna & Karadağ & Arnavutluk PGS ile 8 Gün (K0009)

4* Otel Oda & Kahvaltı Konaklama 7 Gece 8 Gün
649,00 EUR

Vizesiz !
Ermenistan Turu Flyone HY İle 3 Gece 4 Gün Ekstra Turlar ve Çevre Gezileri Dahil (W0133)

Ermenistan Turu Flyone HY İle 3 Gece 4 Gün Ekstra Turlar ve Çevre Gezileri Dahil (W0133)

3* Otel Oda & Kahvaltı Konaklama 3 Gece 4 Gün
749,00 EUR

2 Öğle Yemeği Hediye...
Orta Avrupa Prag - Budapeşte - Viyana PGS İle 7 Gece 8 Gün (K0013)

Orta Avrupa Prag - Budapeşte - Viyana PGS İle 7 Gece 8 Gün (K0013)

3*-4* Otellerde Oda & Kahvaltı Konaklama 7 Gece 8 Gün
499,00 EUR

PRAG(3) - VIYANA(2) - BUDAPESTE(2)